plk1921.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu i odżywianiu.

Lifestyle

Płytki Carrara – idealne na ścianę i podłogę

Płytki Carrara – idealne na ścianę i podłogę

Płytki Carrara charakteryzują się tym, że imitują prawdziwy marmur. Występują w kolorach bieli i szarości oraz są zdobione wzorami, dzięki czemu ich wygląd nie różni się od pierwowzoru. Jest to dużo bardziej praktyczny wybór dla wnętrza, ponieważ są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości oraz są niezwykle uniwersalne i ponadczasowe.

Gdzie sprawdzą się płytki Carrara?

Uniwersalność płytek Carrara jest bez wątpienia jedną z jego największych zalet. Zdadzą one egzamin zarówno na ścianach, jak i podłogach w praktycznie każdym pomieszczeniu. Możemy zamontować je w salonie, kuchni czy łazience. Nie trzeba martwić się o uszkodzenia spowodowane przez codzienne czynności lub meble, ponieważ płytki Carrara są bardzo trwałe. Mogą służyć nam przez lata i cały czas będą zachwycały w ten sam sposób.

Jeśli chcemy je ułożyć na podłodze w salonie, nie musimy martwić się rysy spowodowane użytkowaniem krzeseł lub foteli. Natomiast jeśli chodzi o łazienkę i kuchnię – możemy być spokojni o zabrudzenia, które wynikają z codziennego użytkowania, ponieważ czyszczenie płytek jest bardzo proste.

Jak dbać o płytki Carrara?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jak dbać o płytki Carrara, musimy przedstawić ich kolejną zaletę, a mianowicie łatwość czyszczenia. W przeciwieństwie do innych podobnych materiałów nie musimy zajmować sobie głowy zabiegami ochronnymi, takimi jak impregnacja. Jedyne czego potrzebują płytki Carrara to czyszczenie roztworem z ciepłej wody w połączeniu z płynem do mycia podłóg, mydłem lub innym środkiem o neutralnym pH. Warto zadbać o regularną pielęgnację płytek, ponieważ wtedy efekt będzie najlepiej widoczny.

Jeśli chcemy dodać płytkom odrobiny blasku, możemy skorzystaj ze szmatki, która nada się do wypolerowania podłogi. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dodatkowym połyskiem przez długi czas.

Czy warto zaopatrzyć się w płytki Carrara?

Wiedząc już, czym są płytki Carrara, można zastanowić się nad tym, czy warto je kupić i ułożyć w swoim wymarzonym wnętrzu. Pierwszą istotną kwestią w tym temacie jest szeroki wybór rozmiarów, kształtów i kolorów. Płytki Carrara na stronie https://kaflando.pl/ występują m.in. we wzorze z czarnego marmuru, który może zmienić oblicze twojego wnętrza. Najpopularniejszą kolorystyką są wciąż odcienie bieli i szarości, jednak i w tym przypadku możemy liczyć na różnorodność wyboru.

Drugim bardzo ważnym aspektem jest cena. Płytki Carrara emitują marmur, którego cena osiąga nawet kilka tysięcy za metr kwadratowy, jednak w tym przypadku możemy liczyć na koszt do 300 złotych za metr kwadratowy.

Udostępnij