plk1921.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu i odżywianiu.

Poradnik

Oryginalne ozdoby na ścianę siłowni

Oryginalne ozdoby na ścianę siłowni

Siłownia kojarzy nam się najczęściej z przestronnym pomieszczeniem na wysokim piętrze wieżowca, pełnym ogromnych okien z widokiem na miasto. Nie zawsze jednak tak jest i często okazuje się, że ściany świecą pustkami. To sprawia, że lokal wypełniony metalowym sprzętem sportowym wydaje się ponury i przytłaczający, a nasza motywacja do ćwiczeń się zmniejsza. Jesteś właścicielem siłowni lub masz prywatną we własnym domu i nie wiesz, jak poprawić wystrój pomieszczenia do ćwiczeń?  Z tego artykułu dowiesz się, jakie oryginalne ozdoby na ścianę siłowni wybrać.

Zdjęcia na ścianę w siłowni

Dobrym pomysłem będzie wypełnienie siłowni zdjęciami. Te oryginalne ozdoby na ścianę sprawią, że pomieszczenie nabierze sentymentalnego charakteru. Warto zdecydować się na wizerunki znanych sportowców. Widząc ich twarze, uświadomimy sobie, co możemy osiągnąć dzięki regularnemu treningowi, a to sprawi, że nasza motywacja do ćwiczeń wzrośnie. A może zbieramy ich autografy? Warto wtedy stworzyć specjalną tablicę z podpisami, która pięknie będzie się prezentować na pustej przestrzeni. Decydując się na zdjęcia na ścianę, trzeba pamiętać o dobrej taśmie czy kleju, który nie dopuści do ciągłego odklejania się ich. Nie należy też zapomnieć, że przyklejonych na ścianę zdjęć nie będzie można już ściągnąć bez uszkodzenia ich. Należy zatem zrobić ich kopie lub dobrze zastanowić się nad tym, czy chcemy je poświęcić.

Jakie plakaty na siłownię wybrać?

Jeśli chcemy przykleić na ścianę coś większego, można zdecydować się na plakaty. Nadadzą one pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i kojarzyć się będą z latami młodości. Możemy wybrać, tak, jak w przypadku zdjęć, plakaty na siłownię przedstawiające znanych sportowców lub po prostu wysportowane osoby w ruchu. Aby zyskać motywację do ćwiczeń, zawieśmy na ścianę plakaty z napisami. Taki pozytywny tekst nakłoni do dziania i doda energii ćwiczącemu. Przy wyborze kierujmy się nie tylko treścią, ale również wyglądem napisów. Dobierzmy taki font, aby pasował charakterem do miejsca. Możemy się pokusić o plakaty na siłownię z tekstem ozdobionym minimalistycznym obrazkiem. Jeśli wydaje Ci się, że plakaty na Twoją siłownię będą jak znalazł, zajrzyj na stronę https://www.bimago.pl/plakaty/do-pokoju/silownia.html

Akty na siłownię — czy to dobry pomysł?

Osoby poszukujące oryginalnych ozdób na ścianę do swojej siłowni mogą pomyśleć o powieszeniu na niej aktu, czyli obrazu przedstawiającego nagiego człowieka. Ten odważny obraz będzie idealny dla ludzi hołdujących naturalne piękno i niebojących się nagości. Jeśli czegoś takiego brakuje w naszej siłowni, warto zajrzeć na stronę https://www.bimago.pl/obrazy/ludzie/akty.html i wybrać coś dla siebie. Choć akt do prywatnej siłowni w domu wydaje się być dobrym pomysłem, to zawieszenie takiego obrazu w publicznym miejscu może już wywołać niepotrzebne oburzenie. Są różne podejścia do nagości i trzeba uszanować stosunek do tego tematu innych ludzi. 

Fototapety i napisy

Jeśli poszukujemy oryginalnych ozdób na ścianę, ale nie chcemy się ograniczać do ram prostokątnego plakatu, możemy pomyśleć o fototapecie. To doskonały wybór nie tylko dla profesjonalnych siłowni, ale także dla tych mniejszych — domowych, znajdujących się nawet w garażu czy piwnicy.  Do tego jednak potrzebujemy ściany, która zmieści naszą grafikę. Nie nada się taka, na której jest już dużo elementów np. okien czy drzwi. 

Ciekawym rozwiązaniem dla pustych ścian siłowni mogą być napisy namalowane farbą, lub w postaci naklejek. Warto wybrać cytaty motywacyjne, powiedzonka związane ze sportem, istotne daty lub nazwiska ważnych dla tego miejsca osób.

Udostępnij