plk1921.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu i odżywianiu.

Poradnik

Asymetryczne usta – jak poprawić ich wygląd?

Asymetryczne usta – jak poprawić ich wygląd?

Gdy usta są asymetryczne, w takim przypadku mogą one być uznane za defekt estetyczny. W jaki sposób można go zredukować? Sprawdź najlepsze metody, które polecane są dla osób z asymetrycznymi ustami!

Jak wyglądają asymetryczne usta?

Asymetryczne usta są powszechne i mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak genetyka, starzenie się lub doznany uraz.

Asymetria ust może być widoczna zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej, przykładowo górna warga może być znacznie mniejsza od dolnej albo też lewa część ust może być mniejsza od prawej.

Usta, które są asymetryczne, mogą być dla wielu osób poważnym problemem i mogą one powodować niezadowolenie z własnego wyglądu, pogorszenie pewności siebie, kompleksy – wskazuje pracownik z kliniki instytut.bielenda.pl, która pomaga osobom z asymetrycznymi ustami.

Jak wykonać makijaż asymetrycznych ust?

Prostym i szybkim sposobem na to, aby poprawić wygląd asymetrycznych ust, jest wykonanie makijażu.

Konturówka do ust może pomóc wyrównać kształt ust. Warto wybrać wtedy konturówkę, która pasuje do naturalnego koloru ust, a następnie obrysować ich kontur tak, aby zminimalizować asymetrię. Następnie w przestrzeni stworzonej przez konturówkę można nałożyć pomadkę.

Innym sposobem jest nałożenie błyszczyka na środek ust, co również pozwala stworzyć iluzję symetrii i dodać objętości ustom, które są mniejsze.

Używanie różnych odcieni szminki lub błyszczyka na różnych obszarach ust może pomóc zrównoważyć asymetrię. Na przykład użycie ciemniejszego odcienia po jednej stronie ust i jaśniejszego albo błyszczącego odcienia po drugiej stronie może dać ich bardziej symetryczny wygląd.

Oczywiście, efekty makijażu nie są trwałe, dlatego też będą one widoczne jedynie wtedy, gdy będzie się go nosiło. Po zmyciu make-upu usta nadal będą wyglądały na asymetryczne.

Czym jest modelowanie asymetrycznych ust?

U osób, które mają asymetryczne usta, dobrym rozwiązaniem, aby zrównoważyć wygląd ust, będą również zabiegi medycyny estetycznej. Prowadzi je między innymi instytut.bielenda.pl.

W tym celu przeprowadza się modelowanie i powiększanie ust za pomocą wypełniaczy. Podczas procedury wypełniania ust specjalista wstrzykuje preparat wypełniający z kwasu hialuronowego w usta, aby zwiększyć w ten sposób ich objętość i poprawić symetrię.

Aby zminimalizować asymetrię, konieczne jest odpowiednie wstrzyknięcie preparatu. W takim przypadku specjalista może użyć więcej wypełniacza na jedną stronę niż na drugą, aby dzięki temu zredukować widoczną asymetrię.

Warto pamiętać o tym, że wypełniacze do ust nie są trwałym rozwiązaniem i konieczne będą kolejne zabiegi, aby utrzymać rezultaty. Zazwyczaj preparaty utrzymują się w tkance ust przez około 6-12 miesięcy. Następnie, by powrócić do dawnego efektu, trzeba będzie na nowo wykonać zabieg.

Duże znaczenie ma również wybranie odpowiedniego gabinetu lub kliniki, w której można wykonać powiększanie ust oraz ich modelowanie. Sprawdzona placówka będzie mogła wtedy zagwarantować odpowiedni efekt i wysokie bezpieczeństwo zabiegu.

Udostępnij