Polska Liga Klubów [historia]

Sezon 1939 - Śląski Związek Okręgowy Piłki Nożnej

I Liga Śląska
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Śląsk Świętochłowice3264-3520
2.Pogoń (Słowian) Katowice2548-4420do listopada jako Słowian
3.Czarni Chropaczów2454-4820
4.Dąb Katowice2355-4720
5.Naprzód Lipiny2258-3620
6.BBTS Bielsko (b)1938-3120
7.Policyjny KS Katowice1949-4220
8.Concordia Knurów1835-4720
9.KS Chorzów1741-5720
10.Wawel Nowa Wieś1235-5620
11.Ligocianka Katowice (b)925-5920
Polonia Karwinaod rundy wiosennej - wyniki nie wliczane do tabeli

II Liga Śląska
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.AKS 1b Chorzów3376-3422
2.Slavia Ruda (s)3356-2722
3.1.TS Szopienice2978-3822
4.Błyskawica Kopalnia Emma Radlin2968-3622
5.Pogoń Nowy Bytom2653-5022
6.Pocztowe PW Katowice2353-4222
7.Naprzód Ruda2037-6422
8.Naprzód Katowice1942-5922
9.Strzelec Piekary1632-5322
10.KS 06 Katowice1441-6522
11.Silesia Paruszowiec1332-6222
12.RKS Czechowice924-6222

klasa A grupa I (tabela niepełna)
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Śląsk Siemianowice3376-4021
2.Iskra Siemianowice2886-4720
3.Pułaski Janów (b)2867-3821
4.KS 09 Mysłowice2056-3720
5.KS 22 Mała Dąbrówka2046-4620
6.KS Bytków2041-4820
7.KS 06 Mysłowice2043-5121
8.Orzeł Wełnowiec1947-4720
9.KS 07 Siemianowice1839-4219
10.Powstaniec Brzezinka1741-5021
11.Ruch Radzionków1132-6820
12.Brynica Kamień (b)1027-6820
klasa A grupa II (tabela niepełna)
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.KS 27 Orzegów2470-1815
2.Poniatowski Godula2035-1815
3.Kolejowe PW Katowice1943-2215
4.Ruch 1b Chorzów1937-2915
5.Kresy Chorzów1636-3715
6.Zgoda Bielszowice1642-4314
7.Stadion Mikołów1229-5015
8.Strzelec Zgoda (b)619-4914
9.1.FC Katowice419-4715
Pogoń Katowicew listopadzie 1938 fuzja z 1 ligowym Słowianem

klasa A Rybnik
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Strzelec 23 Czerwionka
Polonia Pszów
Naprzód 23 Rydułtowy
Kopalnia Rymer
Szyby Jankowice
Pierwszy Chwałowice
TS 20 Rybnik
Jedność Popielów
Śląsk Głożyny (b)
Gwiazda Skrzyszów
klasa A Bielsko
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Koszarawa Żywiec2958-1818
2.Grażyna Dziedzice2755-1918
3.BKS Biała2439-2118
4.Leszczyński KS2245-3318
5.Hakoah Bielsko2042-3618
6.Strzelec Cieszyn1925-2418
7.Biała Lipnik1631-3118
8.Kopalnia Brzeszcze1129-4118
9.Soła Żywiec920-4118
10.Siła Żywiec (b)420-8718

klasa A Zaolzie - finał (tabela niepełna)
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Zaolzie Trzyniec716-45o awansie rozstrzygał dodatkowy mecz z Piastem - 2:1
2.Piast Orłowa78-65
3.Ostrawica Pietwałd49-165
4.KS Łazy26-195
klasa A Zaolzie grupa wschodnia
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
Zaolzie Trzyniec
Piast Orłowa
Sucha Sucha Dolina
Pogoń Frysztat
Lechia Sucha Góra
Beskid Jabłonków
Groń Bystrzyca
Stonawka Stonawa
klasa A Zaolzie grupa zachodnia
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
KS Łazy
Ostrawica Pietwałd
Olza Pudłów
Ruch Bogumin
Kresy Skrzeczoń
Strzelec Poręba
Wisła Niemiecka Lutynia
Tempo Rychwałd


klasa B grupa I
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.TS Murcki
Soła Oświęcim
Ligoń Janów
KS 24 Szopienice (s)
Pogoń Imielin
Sokół Stary Bieruń
RIOK Krasowy
Unia Kosztowy
Strzelec Larysz Morgi
Naprzód Szopienice
Strzelec Stary Bieruń
Strzelec Szarlej (Piekary)
klasa B grupa II
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.KSM Kostuchna
Żydowski KS Katowice
Diana Katowice
Podlesianka
KS Piotrowice
Strzelec Tychy
Związek Strzelecki Pszczyna
Typografia Katowice
Stadion Tychy
Ursus Łaziska Średnie
Strzelec Łaziska Górne
klasa B grupa III
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.Rozwój Katowice
KS Panewniki
Polonia Nowa Wieś
Urania Kochłowice
Makkabi Chorzów
Zet-Ka Chorzów
Piast Pawłów
Strzelec Szarlociniec
Hajduczanka Chorzów
Legia Bielszowice
klasa B grupa IV
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
Strzelec Bobrowniki
Strzelec Kalety
Śląsk Tarnowskie Góry (s)
1.KS Tarnowskie Góry
Zgoda Repty
Sokół Radzionków
Orzeł Brzeziny
Odra Miasteczko
Strzelec Strzybnica
Strzelec Nakło

--PLK1921 v 1.10 kontakt@plk1921.pl Krzysztof Kamiński 2012-2014--