Polska Liga Klubów [historia]

Sezon 1937/1938 - Śląski Związek Okręgowy Piłki Nożnej

Liga Śląska
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Śląsk Świętochłowice3153-2019
2.Dąb Katowice (s)grał tylko w rundzie wiosennej - zajął drugie miejsce
3.Naprzód Lipiny2758-3419
4.Wawel Nowa Wieś2048-3019
5.Policyjny KS Katowice1936-3319
6.Concordia Knurów1744-4619
7.Czarni Chropaczów1736-4619
8.Słowian Katowice1539-3819
9.KS Chorzów (b)1443-6119
10.Slavia Ruda (b)1343-4519
11.KS 06 Katowice1030-6319

O wejście do Ligi Śląskiej
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Ligocianka Ligota1221-138
2.BBTS Bielsko11
3.Błyskawica Kopalnia Emma918-128
4.Strzelec Piekary7
5.Naprzód Ruda14-248
O wejście do II Ligi Śląskiej
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.TS Szopienice
Pogoń Nowy Bytom
KS Bytków
Strzelec 23 Czerwionka

klasa A grupa I
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Ligocianka Ligota
2.Naprzód Katowice
3.1.TS Szopienicebaraże o II Ligę
1.FC Katowice
Stadion Mikołów
KS 09 Mysłowice (b)
KS 06 Mysłowice
Kolejowe PW Katowice
Pogoń Katowice
KS 24 Szopienice
KS 20 Nikiszowiec
klasa A grupa II
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Strzelec Piekary
2.Pocztowe PW Katowice
3.KS Bytkówbaraże o II Ligę
Śląsk Siemianowice
Orzeł Wełnowiec
KS 22 Mała Dąbrówka
Ruch Radzionków
Iskra Siemianowice
KS 07 Siemianowice
Jedność Michałkowice
klasa A grupa III
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Naprzód Ruda
2.AKS 1b Chorzów (b)
3.Pogoń Nowy Bytombaraże o II Ligę
Ruch 1b Hajduki Wielkie
Kresy Chorzów (b)
Poniatowski Godula
KS 27 Orzegów
Zgoda Bielszowice
Śląsk 1b Świętochłowice
Śląsk Tarnowskie Góry

klasa A Rybnik (niepełna tabela)
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Błyskawica Kopalnia Emma2657-2216
2.Silesia Paruszowiec2152-4316
3.Strzelec 23 Czerwionka2350-2416baraże o II Ligę
4.Pierwszy Chwałowice1742-3416
5.RTS Rybnik1735-3516
6.Naprzód 23 Rydułtowy1330-3516
7.Szyby Jankowice (b)1326-5816
8.Polonia Pszów1133-3916
9.Kopalnia Rymer1133-4316
10.Jedność Popielów (b)722-6116
klasa A Bielsko
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.BBTS Bielsko
2.RKS Czechowice
Biała Lipnik
Strzelec Cieszyn (b)
Kopalnia Brzeszcze
BKS Biała
Czarni Żywiec
Koszarawa Żywiec (s)
Grażyna Dziedzice
Leszczyński KS
Soła Żywiec
Hakoah Bielsko


B-liga grupa I
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
Strzelec Zgoda
Dąb 1b Katowice
Śląsk Kończyce
Pogoń 1b Nowy Bytom (b)
KS 36 Orzesze (b)
Wawel 1b Nowa Wieś
Walka Makoszowy
Naprzód 1b Lipiny (b)
1.FC 1b Katowice (b)
B-liga grupa II
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
Powstaniec Brzezinka
ZS Szopienicewykreślony w marcu 1938
KSM Kostuchna
Naprzód Szopienice
Unia Kosztowy
Rozwój Katowice
KS Piotrowice
Diana Katowice
TS Murcki
Powstaniec Giszowiec
Soła Oświęcim
B-liga grupa III
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Brynica Kamień2651-2118
2.KS 25 Wełnowiec2542-2718
3.Odra Szarlej (Piekary) (b)2452-3118
4.Odra Miasteczko2144-3418
5.KS Chorzów 1b2140-3518
6.Strzelec Nakło (b)1840-3518
7.Fortuna Brzozowice1634-3118
8.Strzelec Kalety1549-5518
9.1.KS Tarnowskie Góry933-6318
10.KS Świerklaniec823-6618


klasa B grupa I
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
Ligoń Janów
RIOK Krasowy
Strzelec Stary Bieruń
Sokół Stary Bieruń
Pogoń Imielin
Stadion Tychy
Strzelec Larysz
Strzelec Tychy
klasa B grupa II
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
Polonia Nowa Wieś
Strzelec Łaziska Górne
Piast Pawłów
Ursus Łaziska Średnie
1.KS Panewnikwycofany po rundzie jesiennej
klasa B grupa III
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
Zet-Ka Wielkie Hajduki
Hajduczanka Hajduki
Dąb II Katowice
Żydowski KS Katowice
AKS II Chorzów
Pole Zachodnie Chorzów
Makkabi Chorzów
klasa B grupa IV
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
Strzelec II Piekary
Śląsk II Tarnowskie Góry
Ruch II Radzionków
Strzelec Bobrowniki
Strzelec Zgoda Repty Nowe

--PLK1921 v 1.10 kontakt@plk1921.pl Krzysztof Kamiński 2012-2014--