Polska Liga Klubów [historia]

Sezon 1936/1937 - Śląski Związek Okręgowy Piłki Nożnej

Liga Śląska ze Śląskiem Świętochłowice (tylko runda wiosenna)
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Naprzód Lipiny1635-79
2.Śląsk Świętochłowice (s)1633-79
3.Czarni Chropaczów1028-139
Liga Śląska - ogólna klasyfikacja
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Naprzód Lipiny2864-2317
2.Śląsk Świętochłowice (s)
3.Czarni Chropaczów1944-3017
4.Słowian Katowice1843-3517
5.Wawel Nowa Wieś1746-3417
6.Concordia Knurów1644-4717
7.KS 06 Katowice1429-4017
8.Policyjny KS Katowice (b)1326-4017
9.Koszarawa Żywiec1229-6017
10.Zgoda Bielszowice (b)930-7217

O wejście do Ligi Śląskiej
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Slavia Ruda1128-158
2.KS Chorzów1129-188
3.BBTS Bielsko1016-108
4.Pogoń Katowice720-198
5.TS 20 Rybnik17-398
klasa A grupa I
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Pogoń Katowice2437-1816
2.KS 06 Mysłowice2243-2316
3.Ligocianka Ligota1838-2916
4.KS 24 Szopienice1832-3416
5.1.TS Szopienice1632-2416
6.Naprzód Katowice1434-3416
7.Stadion Mikołów1337-4116
8.KS 20 Nikiszowiec1324-5016
9.1.FC Katowice623-5016
klasa A grupa II
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.KS Chorzów2560-2717
2.Iskra Siemianowice2448-3418
3.Pocztowe PW Katowice2356-3318
4.KS Bytków (b)2156-4718
5.Ruch Radzionków1961-4518
6.Jedność Michałkowice1847-5018
7.Orzeł Wełnowiec1735-3817
8.KS 22 Mała Dąbrówka1740-4618
9.KS 07 Siemianowice1025-4718
10.Śląsk Siemianowice433-9618
klasa A grupa III
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Slavia Ruda2951-2018
2.Pogoń Nowy Bytom2949-3418
3.Strzelec Szarlej (Piekary)2149-3718
4.KS 27 Orzegów2146-4018
5.Śląsk 1b Świętochłowice1838-5018
6.Poniatowski Godula1643-4418
7.Ruch 1b Hajduki Wielkie1532-3518
8.Naprzód Ruda1337-4818
9.Kolejowe PW Katowice1146-5918
10.Śląsk Tarnowskie Góry (b)934-6018

klasa A Rybnik
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.TS 20 Rybnik2336-1816
2.Strzelec 23 Czerwionka2249-3316
3.Błyskawica Kopalnia Emma2241-2716
4.Polonia Pszów2240-3116
5.Kopalnia Rymer1648-2916
6.Silesia Paruszowiec1529-3916
7.Naprzód 23 Rydułtowy1329-3716
8.Pierwszy Chwałowice1133-3916
9Czarni Gorzyce (b)112-8116
MP Wodzisławwycofany
klasa A Bielsko
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.BBTS Bielsko (s)
Soła Żywiec
Biała Lipnik
Leszczyński KS (b)
Grażyna Dziedzice
RKS Czechowice
Hakoah Bielsko
BKS Biała
Kopalnia Brzeszcze
Czarni Żywiec


B-liga grupa I
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.KS 09 Mysłowice (s)2858-1415
2.Powstaniec Brzezinka2616
3.Powstaniec Giszowiec (b)1739-2715
4.Naprzód Szopienice1531-2315
5.Diana Katowice1221-3816
6.Strzelec Szopienice1125-4415
7.Unia Kosztowy1122-5516
8.KS 20 Bogucice (s)935-4116
9.Soła Oświęcim922-4514
B-liga grupa II
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.AKS 1b Chorzów3281-2220
2.Śląsk Kończyce2761-3719
3.Walka Makoszowy2678-3520
4.Strzelec Zgoda2461-4820
5.KS Piotrowice2340-4920
6.Rozwój Katowice1643-5820
7.Wawel Nowa Wieś II (b)1549-5220
8.TS Murcki1441-6420
9.KS Chorzów II (b)1430-5820
10KS 25 Wełnowiec1429-7319
11.KSM Kostuchna1337-5720
B-liga grupa III
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Kresy Chorzów (s)2249-1714
2.1.KS Tarnowskie Góry1835-2414
3.Brynica Kamień1627-1614
4.Fortuna Brzozowice1528-3014
5.Strzelec Kalety1134-5114
6.Odra Miasteczko1030-3014
7.Wyzwolenie Łagiewniki1034-4114
8.KS Świerklaniec (b)1032-4814


klasa B grupa I
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.KS 36 Orzesze2452-1414
2.Żydowski KS Katowice2038-2314
3.Orzeł Mokre1530-4014
4.Strzelec Łaziska Górne1340-3414
5.Ligoń Janów1431-2914
6.Strzelec Stary Bieruń1233-2714
7.RIOK Krasowy921-5414
8.Pogoń Imielin716-4214
klasa B grupa II
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Dąb 1b Katowice822-14
2.Polonia Nowa Wieś49-134
3.Zet-Ka Wielkie Hajduki03-204
klasa B grupa III
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
Odra Szarlej (Piekary)617-74
Strzelec Nakło612-24
Strzelec Bobrowniki01-214

--PLK1921 v 1.10 kontakt@plk1921.pl Krzysztof Kamiński 2012-2014--