Polska Liga Klubów [historia]

Sezon 1935/1936 - Śląski Związek Okręgowy Piłki Nożnej

Liga Śląska
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.AKS Chorzów2850-2618
2.Czarni Chropaczów2744-3318
3.Naprzód Lipiny2455-3018
4.Słowian Katowice (b)2141-2918
5.Concordia Knurów (b)1941-3818
6.Koszarawa Żywiec1422-3918
7.KS 06 Katowice1326-4218
8.Wawel Nowa Wieś1234-3818
9.BBTS Bielsko (b)1125-4318
10.KS Chorzów1021-4218

O wejście do Ligi Śląskiej
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Zgoda Bielszowice1630-410
2.Policyjny KS Katowice1534-1010
3.Kopalnia Brzeszcze1116-2710
4.Stadion Chorzów1031-2110
5.HKS Szopienice614-2510
6.Naprzód 23 Rydułtowy27-3310
klasa A grupa I
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.HKS Roździeń-Szopienice2132-1514w trakcie sezonu zmiana nazwy na HKS
2.Naprzód Katowice1739-2113
3.Pogoń Katowice1633-2514
4.KS 20 Nikiszowiec (b)1628-3114
5.Ligocianka Katowice1527-2214
6.Stadion Mikołów1020-2913
7.1.FC Katowice (s)824-3814
8.KS 09 Mysłowice714-3514
7.
klasa A grupa II
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Policyjny KS Katowice1530-2312
2.Kościuszko Szopienice1424-2012
3.Pocztowe PW Katowice1324-2212
4.Orzeł Wełnowiec (s)1324-2712
5.KS 06 Mysłowice1123-2111
6.KS 24 Szopienice1118-1912
KS 20 Bogucice512-2011
klasa A grupa III
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Zgoda Bielszowice
Pogoń Nowy Bytom
Naprzód Ruda
Poniatowski Godula
Slavia Ruda
Śląsk 1b Świętochłowice (b)
Ruch 1b Hajduki Wielkie
Kresy Chorzów

klasa A grupa IV
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Stadion Chorzów
Strzelec Szarlej (b)
KS 22 Mała Dąbrówka
Jedność Michałkowice
Iskra Siemianowice
KS 07 Siemianowice
Śląsk Siemianowice (b)
Strzelec Łagiewniki (b)
KS Brzeziny Śląskie
klasa A Rybnik
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Naprzód 23 Rydułtowy2535-2618
2.Silesia Paruszowiec2364-2818
3.Błyskawica Kopalnia Emma2342-3918
4.Strzelec 23 Czerwionka1959-2818
5.MP Wodzisław1958-4918
6.TS 20 Rybnik1945-3218
7.Pierwszy Chwałowice1825-3518
8.Polonia Pszów1631-5418
9.Kopalnia Rymer1533-3518
10.Szyby Jankowice314-7818
klasa A Bielsko
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Kopalnia Brzeszcze (b)
BKS Biała (b)
Czarni Żywiec
Grażyna Dziedzice
Biała Lipnik
RKS Czechowice
Hakoah Bielsko
Soła Żywiec
Beskid Andrychów


B-liga grupa I
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
KS Bytków
Rozwój Katowice
KS 25 Wełnowiec
TS Murcki
SMP Kostuchna (b)
KS Piotrowice
KS Pszczyna
B-liga grupa II
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
Kolejowe PW Katowice
Unia Kosztowy
Powstaniec Brzezinka
Naprzód Szopienice (b)
Diana Katowice (s)
KS Słupna
Wilhelmina Szopienice
Pogoń Imielin (b)
B-liga grupa III
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
KS 27 Orzegów
Walka Makoszowy
Strzelec Zgoda (b)
Śląsk Kończyce
AKS II Chorzów (b)
Wyzwolenie Łagiewniki (s)
Naprzód 1b Lipiny
B-liga grupa IV
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
Ruch Radzionków
Śląsk Tarnowskie Góry
1.KS Tarnowskie Góry
Fortuna Brzozowice
Brynica Kamień (b)
Odra Miasteczko
Strzelec Kalety (b)
Strzelec Strzybnica
Zw. Rez. Wielka Dąbrówka (b)

B-liga Rybnik
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.Czarni Gorzyce3157-2518
2.KS 32 Radziejów (b)2245-2716
3.Concordia II Knurów2268-3517
4.Jedność Popielów2162-1816
5.OMP Godów2145-2817
6.PW Niewiadom1952-4817
7.Śląsk Głożyny1343-5917
8.Gwiazda Skrzyczów928-7718
9.KS 27 Gołkowice822-5817
10.RKS Radlin528-7217

klasa B grupa I
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
KS Chorzów II
Żydowski KS Katowice (s)
1.FC 1b Katowice
Dąb 1b Katowice
Orzeł 1b Wełnowiec
KS 06 II Katowice
Kościuszko II Szopienice
KS 22 II Mała Dąbrówka
1.KS Panewniki
klasa B grupa II
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
Powstaniec Giszowiec
Sokół Nowy Bieruń
Sokół Wielki Chełm (s)
Strzelec Larysz
KS 06 II Mysłowice
KS 09 II Mysłowice
KS 24 II Szopienice
Roździeń-Szopienice II
Strzelec Nikiszowiec
Strzelec Stary Bieruń
klasa B grupa III
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
Wawel II Nowa Wieś
Pole Zachodnie Chorzów
Haller Kochłowice
Zet-Ka Wielkie Hajduki
KS 23 Przyszowice
Naprzód Łagiewniki
Strzelec Makoszowy
Polonia Nowa Wieś
Czarni II Chropaczów
klasa B grupa IV
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
KS Świerklaniec
Polonia Lubliniec
Strzelec Boruszowice
Zgoda Repty
Czarni Blachówka
Strzelec Nakło
Strzelec Siemianowice
Strzelec Radzionków

--PLK1921 v 1.10 kontakt@plk1921.pl Krzysztof Kamiński 2012-2014--