Polska Liga Klubów [historia]

Sezon 1930 - Śląski Związek Okręgowy Piłki Nożnej

Finał klasy A
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.AKS Królewska Huta6
2.Orzeł Wełnowiec6
3.Sturm Bielsko0
klasa A grupa I
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.AKS Królewska Huta3579-3020
2.KS 06 Katowice3258-3620
3.Śląsk Świętochłowice2550-3020
4.Naprzód Lipiny2254-3320
5.1.FC Katowice (s)2152-3520
6.BBSV Bielsko (b)1941-4020
7.KS 07 Siemianowice1851-5020
8.Kolejowe PW Katowice1735-3820
9.Dąb Katowice1532-4220
10.Pogoń Katowice1327-4920
11.Hakoah Bielsko (b)217-10520

Klasa A grupa II
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Orzeł Wełnowiec2555-2314dodatkowo awans do baraży o Mistrzostwo Śląska
2.KS Chorzów (b)2137-2914
3.Policyjny KS Katowice1229-2714widocznie wyniki zweryfikowane przy "zielonym stoliku"
4.Kresy Królewska Huta1326-3314widocznie wyniki zweryfikowane przy "zielonym stoliku"
5.KS 06 Mysłowice1232-2914
6.KS 20 Bogucice (b)1230-3214
7.Iskra Siemianowice823-3614
8.Diana Katowice717-4514
klasa A grupa III (Bielsko)
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Sturm Bielsko1421-1810dodatkowo awans do baraży o Mistrzostwo Śląska
2.Soła Oświęcim1421-1810
3.Koszarawa Żywiec1415-1810
4.Biała Lipnik1224-1610
5.Grażyna Dziedzice (b)1117-2610
6.RKS Czechowice1021-2410

Sezon przejściowy do wprowadzenia Ligi Śląskiej. Klasa A podzielona na trzy grupy, z tym że do grupy I należały najlepsze drużyny całego okręgu, a do grupy II i III drużyny słabsze, co de facto oznaczało drugi poziom rozgrywek. Mimo to zachowano nazwę klasa A dla grupy II i III, oraz ich mistrzowie rywalizowali z mistrzem grupy I o Mistrzostwo Śląska.


B-liga grupa I
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Slavia Ruda2135-1914
2.Słowian Katowice1737-2414
3.KS 09 Mysłowice1624-1714
4.Roździeń-Szopienice (s)1528-2414
5.Naprzód Katowice (Załęże) (s)1321-2814
6.Pogoń Nowy Bytom (s)1321-2814
7.KS 06 Mysłowice II1219-2814
8.Zjednoczeni Przyj. Sportu Król. Huta (s)1111-3114
B-liga grupa II
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.AKS 1b Królewska Huta
2.Zgoda Bielszowice
3.WKS Tarnowskie Góry (b)
4.Śląsk Siemianowice
5.KS 22 Mała Dąbrówka
6.1.KS Tarnowskie Góry
7.Odra Szarlej
8.Śląsk Tarnowskie Góry
B-liga grupa III
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
1.Silesia Paruszowiec
Naprzód 23 Rydułtowy
TS 20 Rybnik
Sokół Wodzisław
Jedność Łaziska
Błyskawica Kopalnia Emma
Powstaniec Pszów
Concordia Knurów

Wszystkie kluby oprócz rezerw (oraz Śląska Tarnowskie Góry) otrzymały promocję do przyszłorocznej klasy A.

B-liga Bielsko
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
Leszczyński KS
Bialski KS
BBSV II Bielsko
Beskid Andrychów
Sportklub Bielsko
KS Pszczyna
Soła Żywiec
Czarni Oświęcim

Finał klasy B grupa I
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
KS 24 Szopienice
KS 20 Nikiszowiec
Wawel Nowa Wieś
Orzeł II Wełnowiec
Finał klasy B grupa II
Miejsce Nazwa Pkt Bramki Mecze Uwagi
Czarni Chropaczów
KS Bytków
KS Brzeziny Śląskie
KS 07 Siemianowice II

klasa B grupa I
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.KS 24 Szopienice3058-916
2.Kościuszko Szopienice2449-1616
3.Powstaniec Brzezinka2337-2416
4.KS Słupna1628-2616
5.Unia Kosztowy1018-4216
6.KS Stary Bieruń1023-4116
7.Pogoń Nowy Bieruń1015-3516
8.KS 06 Mysłowice III59-4216
9.Wisła Brzezinka00-4816
klasa B grupa II
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.KS 20 Nikiszowiec2754-2716
2.1.FC Katowice II2754-2716
3.KS Giszowiec24
4.Ligocianka Ligota20
5.KS Murcki11
6.Katowicka Fabryka Maszyn9
7.Rozwój Katowice8
8.Efeska (FSK) Piotrowice3
9.Żydowski KS Katowice0
klasa B grupa III
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.KS Bytków2656-1516
2.Silesia Łagiewniki2543-2316
3.Powstaniec Królewska Huta2335-1616
4.Jedność Michałkowice2034-1516
5.KS 25 Wełnowiec1926-2716
6.Stadion Królewska Huta1329-4316
7.Wyzwolenie Łagiewniki1218-3516
8.Haller Kochłowice01-4516
9.Hakoah Królewska Huta00-4816
klasa B grupa IV
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.Czarni Chropaczów1934-1512
2.Ruch II Wielkie Hajduki1835-1312
3.Poniatowski Godula1832-1012
4.Haller Świętochłowice1223-1912
5.Haller Wielkie Hajduki1027-2112
6.Powstaniec Chebzie69-3412
7.KS Zgoda00-4412

klasa B grupa V
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.Wawel Nowa Wieś2441-612
2.KS 27 Orzegów2026-1412
3.Naprzód Ruda1423-1812
4.Piast Pawłów1112-2912
5.KS Zgoda1028-3012
6.Unia Kończyce921-4112
7.Powstaniec Bykowina810-2912
klasa B grupa VI
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.KS Brzeziny Śląskie2577-1816
2.Sparta Wielkie Piekary2352-2216
3.Małapanew Kalety1857-3216
4.Unia Strzybnica1636-2816
5.Brynica Kamień1631-3616
6.Odra Miasteczko1621-3616
7.Orkan Wielka Dąbrówka826-2516
8.Ruch Radzionków412-4716
9.KS Świerklaniec00-6016
klasa B grupa VII
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.KS 07 Siemianowice II2857-1416
2.KS 06 Katowice II2757-1916
3.Śląsk II Świętochłowice1640-2616
4.AKS II Królewska Huta1633-3916
5.Pogoń II Katowice1528-3116
6.Dąb II Katowice1429-4016
7.Naprzód II Lipiny1234-3916
8.1.FC II Katowice516-4916
9.KPW II Katowice16-4616
klasa B grupa VIII
M Nazwa Pkt Br. Mcz Uwagi
1.Orzeł II Wełnowiec

--PLK1921 v 1.10 kontakt@plk1921.pl Krzysztof Kamiński 2012-2014--